טיפים לעיצוב לוגו

טיפים לעיצוב לוגו

בשנים האחרונות הוקמו אתרים ונוצרו תוכנות שלמות שנועדו לעזור לכם, בעלי העסקים, לייצר לוגו באופן עצמאי. רוב מביני הדבר בתחום ימליצו לכם לוותר על העניין ולגשת ישר לאנשי מקצוע והסיבות לכך הן רבות כשהמרכזית שבהן היא העירבון לתוצאה איכותית.

מעצבים גראפים שמתמחים בעיצוב לוגו יודעים לקרוא את השוק, הם למדו על בשרם מה עובד ומה לא וברשותם הכלים המתאימים ביותר לביצוע העבודה במסגרת זמן נתונה ולשביעות רצונכם המלאה.

השאירו פרטים לקבלת פרטים נוספים מאנשי מקצוע מנוסים

[contact-form-7 id="146" title="גדול" html_id="main-form"]

עיצוב לוגו עצמאי מצד שני, נראה אולי ממבט ראשון כפתרון אקונומי יותר אבל הלכה למעשה עיצובים מהסוג הזה נוטים להמשך הרבה יותר זמן, כתוצאה מחוסר הניסיון ובסופו של תהליך לייצר לוגו באיכות הרבה פחות טובה מפאת חוסר בכישורים.

אם בכל זאת חשקה נפשכם בעיצוב לוגו עצמי למטרת מיתוג עסקי או אישי, הנה מספר טיפים לעיצוב לוגו שיעזרו לכם לעשות זאת בצורה הטובה ביותר:

  • עסקים אחרים – ליפני שאתם ניגשים לחלק המעשי של עיצוב לוגו עצמי, מאד מומלץ להתבונן בעסקים אחרים מהנישה שלכם בכדי לקבל השראה ולהבין את השדה בו אתם פועלים. שימו לב באילו מאפיינים משתמשים אותם עסקים, מה הסגנון הגראפי הנפוץ ביותר ומה יכול לייחד אתכם מהנורמה.
  • התמקדו במסר – בבסיסו של כל לוגו איכותי יש מסר שיווקי שאמור לעבור אל הלקוחות. מה המסר שלכם? האם מדובר במסר רציני וחמור פנים או שאולי במשהו קליל ומבודח יותר? מה מייחד דווקא אותו מול המתחרים? אל מי אתם רוצים שהוא יגיע? לחקירת המרכיבים הללו יש תפקיד חשוב ביותר בתהליך עיצוב לוגו עצמי.
  • נקי ופונקציונאלי – לוגו איכותי ישמור על האפקט שלו בכל גודל וצבע, אפילו בשחור לבן. דרך טובה לשמור על תנאי הבסיס הללו היא להתחיל עם סקיצה בצבע אחד ולעבוד על תוכנות שמייצרות גראפיקה על בסיס ווקטורי.
  • קחו בחשבון את שם העסק – תנו לשם של העסק שלכם להכתיב את העיצוב. שמות עסקים עם ניחוח יוקרתי ילכו טוב עם לוגו בעל אותה תחושה בעוד שלוגו פשוט ולא מסוגנן עלול ליצור קצר וויזואלי לא נעים בעין המתבונן ולהקשות על הזיהוי העתידי של הלוגו עם החברה עצמה.
  • לוגו כאמצעי הבלטה – לוגו טוב הוא לוגו שמייד מייצר הצהרה אודות העסק ו/או השרות. נצלו את הלוגו שלכם בכדי להבליט את התועלת המרכזית של העסק שלכם עבור הצרכן ועשו זאת בצורה ברורה וישירה ככל האפשר.
  • לא להשתמש בקליפ ארט – אחת מהטעויות הנפוצות בקרב אלו הבוחרים ללכת על עיצוב לוגו עצמי היא הבחירה באלמנטים מוכנים. אלו אלמנטים קלים מאד לשכפול מה שאומר שכל אחד יוכל לייצר לוגו דומה. מעבר לכך, כשזה מגיע לעיצוב, מקוריות היא תמיד הדרך היותר נכונה ללכת בה.

כאמור, עיצוב לוגו עצמי הוא לא עניין פשוט. מאד מומלץ לקרוא כמה שיותר ולהתייעץ עם חברים, משפחה ואנשי מקצוע לפני שמקבלים החלטה שכזאת. חשיבה מוקדמת תחסוך לכם זמן, עוגמת נפש ובטווח הרחוק גם לא מעט כסף.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים